Bushman for Zoo

podpořte s bushmanem zoologické zahrady!

Kupte si bavlněné tričko z limitované edice BUSHMAN FOR ZOO. Podpořte tak svou oblíbenou zoologickou zahradu a její konkrétní projekt. Z jednoho zakoupeného trička putuje vždy 100 korun na konkrétní zvíře zahrady. Trička jsou k dostání v jednotlivých prodejnách BUSHMAN, v některých ZOO nebo na e-shopu.

Každá zoo, která se zapojila do projektu, má tričko s vlastním motivem. Námětem je vždy zvíře, které je specifické a vyjímečné pro konkrétní zahradu. Například v plzeňské zoo je to nosorožec indický a v jihlavské levhart sněžný atd.. Lidé si tak mohou vybrat, koho podpoří a na jakou zoologickou zahradu přispějí. Jsou připravena také další tři trička s motivy slona, vlka, kozorožce a výtěžek z jejich prodeje se následně rozdělí mezi všechny ZOO.

Nosorožce, LEVHARTA, ledního medvěda nebo rovnou projekt na záchranu ohroženého druhu může podpořit každý, kdo si pořídí unikátní tričko ze speciální kolekce Bushman for Zoo.

Akce BUSHMAN FOR ZOO potrvá celý duben a následně až do vyprodání všech zásob. Trička ze speciální edice si zájemci mohou koupit za 690,- korun ve všech značkových prodejnách BUSHMAN, v některých ZOO nebo na e-shopu. Příspěvek na podporu projektů zoologických zahrad je 100 korun z jednoho prodaného trička.

 

Zapojené zahrady v České republice

Brno – lední medvěd (k dostání v prodejnách BUSHMAN v Brně, Olomouci, v ZOO a na e-shopu)

Plzeň – nosorožec indický (k dostání v prodejnách BUSHMAN v Plzni, Zličíně, Karlových Varech, v ZOO a na e-shopu)

Jihlava – levhart sněžný (k dostání v prodejnách BUSHMAN v Jihlavě, Táboře, v ZOO a na e-shopu)

Liberec – zoborožec Waldenův (k dostání v prodejnách BUSHMAN v Liberci a Praze v Europark Štěrboholy, v ZOO a na e-shopu)

Děčín – makak chocholatý (k dostání v prodejně v Ústí nad Labem, Chomutově a na e-shopu)

Ohrada  - Hluboká nad Vltavou – sup mrchožravý (k dostání v prodejnách BUSHMAN v Jihlavě, Českých Budějovicích, Táboře a e-shopu i v ZOO)

Dvůr Králové – žirafy síťované a Rothschildovy (k dostání v prodejnách BUSHMAN v Pardubicích a Hradci Králové, na e-shopu a v ZOO)

Praha - kůň Převalského, gorila nížinná (k dostání v prodejnách BUSHMAN v Praze a na e-shopu)

Ústí nad Labem - orangutan (k dostání v prodejně v Ústí nad Labem a na e-shopu)

Projekt probíhá také na Slovensku (ZOO Košice - zubr evropský, Bratislava - vlk obecný a Bojnice - lev berberský).

Bushman for Zoo

Díky projektu se pomoci dostane například nově narozenému mláděti nosorožce indického Marušce, jehož matka Manjula je první samicí svého druhu, která v plzeňské zoo přivedla na svět potomka. Podporu také získají levharti sněžní v jihlavské zoologické zahradě, tedy i v Česku narozená levhartí trojčata NikkoSnížek a Bella, kteří za nedlouho oslaví druhé narozeniny (29. května). Finanční prostředy poputují i na projet Poksai liberecké zoo v Indonésii. 

Přečtěte si více o jednotlivých projektech a zoologických zahradách:

ÚSTÍ NAD LABEM: NEJSTARŠÍ ORANGUTAN V ZEMI

ÚSTÍ NAD LABEM: NEJSTARŠÍ ORANGUTAN V ZEMI

ORANGUTANI jsou lidoopi , kteří žijí v deštných tropických pralesech Bornea a Sumatry. Orangutan bornejský je ohroženým druhem, orangutan sumaterský je dokonce kriticky ohrožený. celý článek »

PRAHA: KŮŇ PŘEVALSKÉHO A GORILA NÍŽINNÁ

PRAHA: KŮŇ PŘEVALSKÉHO A GORILA NÍŽINNÁ

POMÁHAJÍ JIM PŘEŽÍT. Nejznámějšími a nejúspěšnějšími projekty pražské zoologické zahrady jsou jednoznačně ty na záchranu ohrožených goril nížinných a koní Převalského. Každý alespoň jednou slyšel název „Pomáháme gorilám“ nebo zaslechl zprávu o velkolepém navracení koně Převalského do Mongolska. V obou má prsty právě Praha.   celý článek »

OHRADA: SUP MRCHOŽRAVÝ

OHRADA: SUP MRCHOŽRAVÝ

NA ČERVENÉM SEZNAMU. Sup mrchožravý ( Neophron percnopterus) není na první pohled typickým mrchožroutem, který se snáší k zemi s obrovským rozpětím křídel. Naopak. Patří mezi nejmenší supy a je jen o kousek větší, než například obyčejný krkavec. K vidění je poměrně často v zajetí, v chovech zoologických zahrad, v přírodě se jeho počty snižují. I proto je zařazen v červeném seznamu IUCN jako ohrožený druh a chrání jej mezinárodní úmluva na ochranu ohrožených druhů rostlin a zvířat CITES. celý článek »

DVŮR KRÁLOVÉ: ŽIRAFY ROTHSCHILDOVY

DVŮR KRÁLOVÉ: ŽIRAFY ROTHSCHILDOVY

V PŘÍRODĚ JE NA VYHYNUTÍ. Žirafa Rothschildova je druhým nejohroženějším poddruhem žiraf na světě. Ve volné přírodě žijí už pouhé stovky jedinců. Zato v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové se těmto žirafám daří, odchovali zde už 251 mláďat, což je nejvyšší počet mláďat odchovaných mimo Afriku. Královédvorští chovatelé tak patří k nejúspěšnějším na světě, neboť právě zdejší stádo je největším chovaným v zajetí, žije zde 18 žiraf Rothschildových a 15 žiraf síťovaných.   celý článek »

DĚČÍN: MAKAK CHOCHOLATÝ

DĚČÍN: MAKAK CHOCHOLATÝ

OCHRANA NUTNÁ. Makak Chocholatý je endemickým druhem indonéského ostrova Sulawesi. V děčínské zoologické zahradě se tamní chovatelé mohou pochlubit největší chovnou skupinou těchto opic ve střední Evropě. Přes prvotní drobné neúspěchy a problematické počáteční kroky, se nyní chov Makaků Chocholatých v děčínské zoologické zahradě daří. Ve své původní domovině jsou tyto krásné opice převážně pronásledovány jako nenávidění škůdci plodin a loveny i zabíjeny jsou také na maso. celý článek »