Reportáže z cest

Projeli Bílé Karpaty křížem krážem

Za krásami Bílých Karpat vyjela v polovině prázdnin téměř třicetičlenná expedice. Tým, jehož průvodcem byl biolog a fotograf Lubomír Pospěch, vyrazil za poznáním, poněkud netradičně, ve vozech Landrover. Společníkem se mu stal i známý cestovatel a fotograf Jirka Kolbaba.

„Expedice umožnila účastníkům prohlédnout si významné přírodní krásy a zajímavá území centrální části Bílých Karpat – Moravských Kopanic,“ vysvětlil průvodce Lubomír Pospěch, který prověřuje kvalitu a odolnost oblečení Bushman na svých cestách i při průvodcování právě v Bílých Karpatech.

Pěšky vyrazila skupina do některých přírodních rezervací – po Naučné stezce Okolo Hrozénka, do rezervace Bahulské jámy, Za lesem nebo po Naučné stezce Moravské Kopanice, kde jsou bělokarpatské orchideové louky i mokřady a hluboká údolí. V silných vozech projela expedice po legálních polních hřebenových cestách Bílých Karpat. Lubomír Pospěch pak ještě pěší výšlapy doplnil dataprojekcí  o přírodě, loukách, orchidejích, fauně i zimě v Bílých Karpatech i kontrastu karpatské domoviny po návratu z fotografických výprav po Indonésii, Thajsku, Singapuru, Arabských emirátech, Ománu, severní a střední Americe a dalších zemích.

Fotografie z cest, doprovázené zajímavým povídáním, pak účastníkům předvedl i cestovatel Jiří Kolbaba, který povyprávěl o zážitcích ze všech kontinentů světa a pak všechny doslova strhl svou diashow z Havaje.

Třídenní výpravu po krásách CHKO a Biosferické rezervace UNESCO Bílé Karpaty si všichni užili. „No a my už nyní máme termíny dalších přednášek a exkurzí do Bílých Karpat, a to až do května příštího roku,“ doplnil Lubomír Pospěch. Bílé Karpaty v každém ročním období prostě táhnou!

Bushman expedice Bílé Karpaty

Další fotografie