Reportáže z cest

PORTO KORADO ANEB NA MOPEDECH PROTI VĚTRU

Porto Korado aneb Na mopedech proti větru

Včely už se hladově vrhají do prvních květů, je jaro roku 2018. A tehdy to Václav konečně udělá a odvážně vytáhne z chatky pařeza po dědovi. To ale ještě netuší, že za pár měsíců bude v tý chatce dost těsno.

A Jindřich, kterému říkáme bushman. Ten má dneska v garáži plno. Nezdědil sice pařeza po dědovi, ale klukovská láska k vůni benzínu s olejem v něm zakořenila. „Fichtl je na hovno, jediná pořádná jízda je na mopedu, co se nes…,“ prohlásil, když se zrodil nápad založit mopedgang. A tak jezdí. I Václav a my ostatní s ním.

 

Koráda

Dneska je nás víc než dvacet. Nemáme fichtly, máme koráda. A máme jich tolik, že je u nás na vsi dost pravděpodobně nejvyšší koncentrace těchhle mopedů z Povážských strojíren na obyvatele. Jestli jste nestihli zareagovat na nabídku Maneta Korado v inzerátu, s pravděpodobností hraničící s jistotou tu mašinu najdete u někoho v Zaječicích.

Jsme drsný (hlavně teda na omak). Jsme znalý světa a známe svoje hranice (žádný neexistujou). Jsme parta místních buřičů a snílků (po pár pivech pohneme zeměkoulí). Jsme gang ze Zaječic. Jsme ZZ Corps Bandidos locales.

A nemáme slitování – hlavně sami se sebou. Máme totiž plán: Porto Korado. Ten plán zní jasně: z portugalského Porta do Lisabonu. Pár set kilometrů pro člověka, obrovská porce odvahy pro ZZ Corps. A hlavně pro koráda. Jsou to starý, ale dobrý mašiny. A my jsme amatéři. Starý, ale dobrý amatéři. A o tom je tahle výprava i reportáž. Jak my říkáme: „Chlaprd, a ke strojům!“ Schválně, jestli to koráda – o nás ani nemluvě – zvládnou až do toho Lisabonu včas.

 

POKRAČOVÁNÍ....

 


Poznámka: Amatérská expedice ZZ Corps B.L. „Porto Korado“ startuje 27. května v 6:45, kdy se desítka expedičníků odlepí od ranveje pražského letiště Václava Havla směr Porto. Tou dobou se bude doprovodný tým s našimi korády blížit po zemi místu přistání. Co bude následovat, nikdo netuší, ale vy se to dozvíte jako první. Kde? Na Facebooku (www.facebook.com/BushmanCesko) a po expedici najdete celou reportáž zde na blogu (www.bushman.cz) a na serveru lidovky.cz jakbysmet.