Reportáže z cest

EXPEDICE PORTO KORADO ANEB DEN 8. a 9.

V pondělí se budíme pod zataženou oblohou, z Ericeiry nás čeká poslední etapa, na jejímž konci je cíl naší výpravy. Ale ještě je před námi hodně sjezdů a napínavých výjezdů, protože se chystáme dojet na nejzápadnější výběžek pevninské Evropy - Cabo da Roca.

Kousek pod Carvoeirou opouštíme hlavní silnici a přes São João das Lampas, Janas a Colares se nám to podaří a my se posledních pár desítek metrů prodíráme „na šlapky“ (bez motoru) až ke sloupu s křížem v Cabo da Roca. Povinné fotky a turisty přeplněné místo opouštíme s tím, že při první příležitosti posvačíme. V Casas Novas stavíme u malebné pizzerie Roulote da Gigi, kde doplňujeme tekutiny, pochutiny a od majitelky kupujeme ručně malované kameny s mandalou.

Následuje středověká Sintra, kde se ani nepouštíme do pokusu vyjet až ke Castelo dos Mouros, jehož počátky sahají až do 9. století. O co se ale pokoušíme před příjezdem do Estorilu, je projet se po závodním okruhu, kde se jezdí Moto GP. Kvůli firemní akci však sledujeme driftující bavoráky jen přes plot, a tak vyrážíme na poslední kilometry podél pobřeží řeky Tejo.

Koupání nevynecháváme ani dnes, a pak už vjíždíme do posledního kempu výpravy. V Lisboa Camping & Bungalows nás čeká příprava korád na ranní nakládku do dodávky, ještě před tím ale část výpravy stihne dojet až do samého centra nočního Lisabonu a opět „na šlapkách“ se projet od pomníku Josefa I. Portugalského, přes Ruu Augustu až do bary oplývající čtvrti Bairro Alto.

V úterý ráno jsou stroje naloženy, expedičníci se cestou na letiště staví v centru, a pak už jen přelet do Prahy a „jedno“ v domácí Hospůdce Oksford v Zaječicích. Koráda – starý, ale dobrý mašiny – a stejně tak my, ZZ Corps Bandidos locales – starý, ale dobrý amatéři – jsme přežili svou první expedici ve zdraví, a tak nám nezbývá než poděkovat i značce Bushman, která nás na tuhle výpravu oblíkla. Jo a taky už si zase říkáme: Chlaprd, kam vyrazíme příště?

A PŘEŽILA I:

Bushman Hammer

„Expediční košile“ Bushman Hammer je rozhodně jedna z přeživších. Cestovateli prověřený, lehce pobroušený materiál v keprové vazbě, který je dostatečně prodyšný i pevný. Nezaměnitelný BUSHMAN vzhled s funkčními prvky dáváji košili HAMMER všechny předpoklady pro to, aby se stala i vaší oporou na cestách.

Předchozí článek .... Den 5., 6. a 7.

Další fotografie