Reportáže z cest

EXPEDICE PORTO KORADO ANEB DEN 3. A 4.

Chlaprd z kempu u Figueira da Foz. Zatímco den třetí jsme do gum dostali jen zhruba 50 kilometrů, včera dostala koráda i bandidové zabrat pořádně. Ale nepředbíhejme. Třetí den začal smočením v Atlantiku a přeplutím na „ferry“ ze São Jacinta. Do cíle v Praia da Tocha jsme svištěli s několika zastávkami u oceánu a dun, značná část cesty vedla mezi stromy ohořelými při požárech před dvěma lety.

Expedice Porto Korado

Václav se po trápení se svíčkou (každých 20 kilometrů měnil, je v tom fakt dobrej!) dočkal výměny karburátoru, ale jak jsme zjistili včera, tím to nebylo. Čtvrtý den už neměnil vůbec! A že to byl den zatím nejnáročnější. Z Tochy nás čekala padesátka do Coimbry. Povedlo se, až na drobnost: až k tamní univerzitě jsme se nedostali, protože tam právě probíhala etapa Rally de Portugal. Nicméně družba vyslanců nejmladší univerzity v Česku (Oksfordu, jak se jmenuje naše hospůdka v Zaječicích) se studenty nejstarší univerzity v portugalsky mluvících zemích se vydařila a Jindřich si dokonce vyzkoušel, jaké to je přednášet v aule katedry práva…

Expedice Porto Korado

Expedice Porto Korado

Cestou do kempu čítající dalších 50 kilometrů jsme se stihli pomodlit za výdrž svíček a korád vůbec na hradě v Montemoru o-Velho, načež došlo i na družbu motoristickou. V baru Na vršku (Cabecinho) nám místní hospodský Carlos Pucarinho rozdal samolepy místního vespagangu Botijas (Bombíci? Prostě tlustý chlapi na skútrech, co maj rádi pivo...), vlajka expedice Porto Korado dostala čestné místo ve vitríně, pokecali jsme s obchoďákem super piva Super Bock, dva kousky poslali pod jazyk a vyrazili směr Figueira da Foz. Mašiny tentokrát zvládli hic vnitrozemí krapet lépe než řada bandidos locales… Pátý den nás čeká jen nějakých 50 kilometrů, takže slunce, vítr, pohoda!

Expedice Porto Korado

Expedice Porto Korado

CO SE HODÍ MÍT S SEBOU ZABALENO:

Bushman Lincoln-Zip off

Legendární odepínací kapsáče Bushman Lincoln - Zip Off jsou zpět a jsou silnější než kdy předtím. Pryč je doba, kdy patřily takové kalhoty jen do lesa, teď v nich můžete vyrazit do víru velkoměsta stejně jako do Portugalska.


Pokračování... Den 5., 6. a 7.

Předchozí článek... Den 1. a 2.

Další fotografie