Reportáže z cest

EXPEDICE PORTO KORADO ANEB DEN 1. A 2.

Expedice Porto Korado aneb den první a druhý. Posádka úspěšně dorazila na start!

Chlaprd! Zdravíme z městského kempu u São Jacinta, odkud dneska vyrážíme přes místní duny k trajektu přes kanál São Jacinto. ZZ Corps Bandidos locales za sebou mají první dva dny expedice Porto Korado, koráda mají v gumách zhruba 80 kilometrů a jeden stroj má vyměněný motor.

Bushman Porto Korado

Celé to začalo přeletem z Prahy do Lisabonu a potom do Porta, kde jsme na pumpě vybalili mašiny a vyrazili nejkratší cestou na jih. „Povinnou“ formaci strojů v zipu jsme otestovali hned na úvod průjezdem Porta s povinnou zastávkou v samém centru přístavu. Následoval přejezd mostu Ponte Dom Luís a zbytek nejkratší plánované trasy do kempu Orbitur Madalena.

Porto Korado

Koráda zvládla zahřívací etapu na jedničku (jedno teda na dvě až tři svíčky…). A stihli jsme i Atlantik. V úterý přišla zkouška větrem a parádní jízda podél pobřeží. Přes uličky rybářského Espinha a jeho domky rybářů s fasádami obloženými typickými „azulejos“ jsme dojeli do městečka Cortegaça, kde jsme jsme nechali stroje odpočinout před modrobílým kostelem Santa Marinha.

Expedice Porto Korado

O kousek níž ve Fouradouru, po projetí Ovarem, část ZZ Corps okusila vlny Atlantiku i místní gastrospeciality. A pak už zbýval jen dojezd kolem Canalu de Ovar do kempu u São Jacinta. Jo a ještě teda zbývala výměna motoru na jednom z korád… Povedla se a my můžeme dneska v plném počtu pokračovat. Tak držte palce, a jak my říkáme: Dycky Porto Kordao!

Expedice Porto Korado

Nezbytná výbava:

Bushman Detroit

Chlapská bundokošile Bushman Detroit, která si díky preciznímu zpracování, kvalitnímu materiálu a nadčasovému vzhledu získala čestné místo v příručním zavazadle směr Portugalsko.

Pokračování článku ... den 3. a 4.

Předchozí článek naleznete zde.

Další fotografie