Reportáže z cest

EXPEDICE MAROKO A CÍL 3000 KM

Expedici Maroko přináší Autosalon - specialisté na vozy všech kategorií. Řádně oblečeni (poznámka redakce - oblečení značky Bushman vhodné do terénu i interiéru vozu) vyrazili poznat divokost a krásu afrického Maroka s cílem najet 3000 km. Nebo konkurovat velbloudům? To si nemyslíme, ale rozhodně se na poušti vydováděli.

Marocké království se rozkládá v severozápadní Africe, pobřeží lemuje Atlantský oceán a Středozemní moře. Země se pyšní horským pásem pohoří Atlasu a Ríf. Maroko má toho hodně, co nabídnout a nejen z přírodních úkazů, ale i historických památek.

Bushman Maroko Autosalon Vrtal

V Maroku vás uchvátí moře, pouště, ale užijete si i vysokohorskou turistiku. Nezapomenutelným zážitkem je ale projet písečné duny magické pouště Irg Shebi. Oklepete oranžový prach z košile a jdete dál.

Bushman Maroko poušť

 

Rozhodně stojí za to navštívit u starověkého města Volubilis. Dýchnou na vás pozůstatky římské historie.

Bushman Volubilis Maroko

 

Další zastávkou na stezce mezi Saharou a civilizací pak Ait Ben Haddou, které tvoří skupina hliněných staveb, s úzkými uličkami, obklopených vysokými zdmi.  

Bushman Maroko

 

Maroko je dobrý a vyzkoušený tip na aktivní dovolenou. Rozhodně je zde co vidět.

 

Doporučený set na cesty:

Při přejíždění autem do chladnějších oblastí oceníte pohodlné kalhoty a triko, přes které hodíte svetr nebo bundu, když bude zima.

 Bushman pilotka bunda Griffin Bushman henley triko

Na procházku do pouštní oblasti bavlněná prodyšná košile s dlouhým rukávem, která ochrání ruce před prudkým sluncem. Odepínací nohavice kalhot jsou samozřejmostí.

  Bushman košile Hammer Bushman trikoBushman kalhoty

 

A vše řádně zabalit. Ideální zavazadlo - cestovní taška Bushman z pevného canvasu, který se jen tak jednoduše neroztrhne.


 Bushman taška

 

Celý pořad Autosalon věnovaný Maroku můžete shlédnout zde.

Další fotografie