Reportáže z cest

Bushman trip Namibia - 1. den Windhoek

Naši cestu jsme zahájili přeletem z Prahy do Mnichova, odtud do Johannesburgu a pak už rovnou do hlavního města Namibie Windhoek. 

Právě sem se rozhodli Němci v roce 1890 přemístit centrum koloniální správy. Názvy ulic se zde často mění. V posledních letech nalezli městští radní zálibu zejména ve jménech světových diktátorů. Nejvýznamnější budovy stojí přímo na křižovatce, kde se setkává Fidel Castro a Robert Mugabe.

Nejstarší kamennou stavbou města je Stará pevnost (Alte Feste), vybudovaná v letech 1890-91 jako hlavní velitelství německého koloniálního vojska. Momentálně je to sídlo historické sekce Státního muzea. Před pevností se tyčí Reiter Denkmal. Bronzová socha jezdce Schutztruppe stojí přesně na místě, kde byl první německý tábor. Památník byl vytvořen v roce 1912 na počest německých vojáků, zabitých ve válkách s Namy a Herery v letech 1903 - 7 a Kalahárské expedice z roku 1908. Zvláštností města je i meteoritická fontána, která byla vytvořena z 33 meteoritů, nalezených u města Gibeonu počátkem 20. století. Na zem dopadly před 600 miliony lety a jednalo se o největší vesmírnou spršku, která kdy zasáhla naši planetu.  

Na letišti nás čekal Ronney s autem, které se na dlouho stalo našim domovem a před cestou do Arrebush Lodge jsme se zastavili ve městě dokoupit pár nezbytností. Za nezbytnost jsme mimo jiné považovali i příjemnou hospodu na Třídě nezávislosti (Independence Avenue), kde jsme si Amarulou připili na zdar cesty. Každý, kdo tohle pití nezná, ale zná Baileys, je blízko.

Amarula se vyrábí z exotického ovoce afrického stromu marula, jemuž se lokálně říká - sloní strom, protože se pod jeho větvemi shromažďuje velké množství slonů, kteří ochutnávají jeho zrající plody. Tyto plody mají světle žlutou barvu a velikostí a tvarem jsou podobné středně velké švestce a mají velkou pecku s vysokým obsahem olejů. Lokálně se plodům maruly přičítají afrodiziakální účinky. Plody se sklidí, vypeckují, dužina (oplývající vitamínem C) se nechá zkvasit, což je proces, který začíná přidáním pivovarských kvasinek podobně jako u vína. Destilace se provádí v měděných kotlích, což umožňuje plné rozvinutí chutí ovoce. Po vypálení se líh nechává zrát dva roky v malých dubových soudcích a smíchá se s čerstvou smetanou. Výsledkem je bohatý, měkký a smetanový likér. 

Po ubytování v Arebush a relaxaci v bazénu, kterou jsme po cestě z Evropy uvítali, jsme se večer vrátili do města na večeři - pohodová restaurace Joe´s Beerhouse a na začátek cesty ochutnávka Springboka, Oryxe, Kudu, pštrosa, zebry…

A ráno po snídani ve společnosti snovačů přebalit – nutné věci na palubu, ostatní ke stanům, vařiči, matracím a skládacím židlím do zadní části auta a vzhůru ke 321km vzdálenému kempu Sesriem.

Vlasta Zajíček - BUSHMAN

Další fotografie