Reportáže z cest

BUSHMAN TRIP - NAMIBIA

Naši příznivci již vědí, že cestování do značné míry naplňuje náš život a že se o zážitky z cest rádi podělíme. Většinou však cestujeme nejen na vlastní pěst, bez využití cestovní kanceláře, ale také v relativně omezeném počtu účastníků. 

V hlavách členů BUSHMAN klubu se ovšem zrodila myšlenka na expedici trochu jinou. Stále častěji se totiž objevovalo volání po tom, abychom s sebou vzali další lidi z řady našich zákazníků a členů klubu.

Ačkoli nás tato myšlenka okamžitě nadchla, napadla nás v souvislosti s ní také řada otázek. Dokážeme takovou expedici vůbec realizovat? Zvládneme vše organizačně? Snesou se vedle sebe úplně cizí lidé v prostoru tak malém, jako je expediční auto nebo stan? Kolik můžeme „naložit“ účastníkům, aby se nám nesložili cestou?

Rojila se spousta dalších otázek, až jsme se nakonec shodli na tom, že jediný způsob, jak na ně odpovědět, je podobnou cestu uskutečnit. A tak v lednu proběhla zkušební cesta vybraných jedinců z našich vlastních řad.

Na základě tohoto testu jsem vytvořil itinerář cesty, která by partě lidí, kterou se chystáme vzít s sebou, ukázala větší část z krás Namibie.

 

A proč právě Namíbie?

Odpověď na otázku „Kam do Afriky?“ byla naprosto jasná - Bušmeni, národní parky plné zvěře, nádherná poušť, řeky plné hrochů, podobný osud jako naše země, hrdí lidé, minimální osídlení – Namibijská republika!!!

Trasa vedla z hlavního města na jihozápad do pouště Namib, na severozápadní pobřeží, na sever na hranice s Angolou na řeku Kunene, na jihovýchod do Etosha parku, dál na jihovýchod do Waterbergu. Celkem skoro 3 tisíce kilometrů po souši a 30km po vodě.

Pokud se chcete o naší cestě dozvědět více, přečtěte si zápisky z deníku expedice, v nichž je naše cesta zaznamenána den po dni.