Reportáže z cest

Bushman expedice: Ostrov provoněný čajem a spjatý s přírodou

Voňavé zážitky z čajových plantáží, neuvěřitelné výhledy z vysokých skal i romantické setkání se slony. Pouze střípek ze všech dojmů, které si přivezla cestovatelka Radka Tkáčiková ze Srí Lanky. Na ostrově strávila pětadvacet dní.

Na ostrov jihovýchodní Asie vyrazila po vlastní ose a celý jej projela buď autobusy, nebo vlakem a samozřejmě nachodila i spousty kilometrů po svých. „Nerada jezdím po turisticky frekventovaných místech a tak jsem si vytipovala předem pár míst, kam se chci podívat. Většinou někam odjedu a až na místě se rozhoduji, co chci vidět a kam vyrazím,“ vypráví Radka Tkáčiková. Nakonec pro ni Srí Lanka byla překvapením. Nejvíc nadšení u ní vzbudila místa, od kterých to čekala asi nejméně.

Na ostrově dýchá historie

„Buddhistické památky, které jsem na Srí Lance viděla, byly mnohem lepší, než jsem čekala,“ shrnula Radka Tkáčiková. Ohromujícím místem je podle cestovatelky třeba Sigiriya, velkolepá sklaní hora, která bývala královským městem. Na největší Lví skále stávalo město plné paláců a vodních zahrad. Dnes nabízí návštěvníkům především úchvatné rozhledy do okolí.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je centrum středověkého Cejlonu – Anuradhapura, město slavné Buddhovým stromem. Ale nejen jím, kdysi v něm žilo přes deset tisíc mnichů a patřilo k největším klášterním městům, které kdy člověk vybudoval. Navíc tady cestovatelka obdivovala také největší cihlovou stavbu světa, klášter Jetavana, jenž v době největší slávy dosahoval do výše 120 metrů.

„Každý si na ostrově najde své. Památky, historii, ale i přírodu a luxusní resorty. Každý ji bude vnímat jinak,“ shrnuje Radka Tkláčiková.

Ohromující čajové plantáže

Jaký je nejpopulárnější nápoj Srílančanů? Čaj s mlékem. Možná i proto, že značnou část ostrova zabírají čajové plantáže.

„Ač jsem si původně nemyslela, chození v čajové plantáži má rozhodně své kouzlo,“ vypráví cestovatelka, která plantáží prošla hned několik. Například ty v okolí Adamovy hory, která se tyčí do výšky 2 200 metrů nad mořem. „Čaj se tady pěstuje takřka všude a platí, že čím výš roste, tím je kvalitnější. Proto není výjimkou najít plantáže až ve výšce 1 800 metrů,“ popisuje Radka Tkáčiková.

Radka při procházení mezi rostlinami voňavého čajovníku mohla na vlastní oči vidět, jak vzniká opravdový a dobrý čaj. Podívala se do jedné z nejstarších továren, kterou založil v roce 1890 Sir Thomas Lipton.

Na Srí Lance místní lidé všechny lístky sbírají ručně, bez rozdílu. Lístky se suší a dál upravují. Například na dobrý čaj Darjeeling Indie se vybírají malé lístky, které jsou nejprve usušené a pak se ještě fermentují. „Až na Srí Lance jsem zjistila, jaké čaje u nás doma vlastně pijeme. Běžně dostupné čaje z obchodů jsou obecně méně kvalitní a vůbec ty nejhorší jsou pytlíkáče. Ty obsahují vlastně jen odpad,“ podotýká Radka Tkáčiková.

Čekání na slony

Ač cestovatelku plantáže uchvátily, přece jen se vydala dál. Lákala ji také místní příroda. „Nádherné je, že na ostrově vlastně všude džungle proniká do města. Není nic neobvyklého, když se večer objevují sloni u vesnic. V přírodě tady žijí i tygři a leopardi, které také můžete vidět. To třeba ještě před dvaceti lety obvyklé nebylo,“ vysvětluje Radka Tkáčiková.

Ona sama si slony doslova vyčekala. „Od místních jsem se dozvěděla, že pravidelně tři sloni přichází do Krokodýlí zátoky. Ale nikdo nikdy nedokáže říci, jestli se zrovna v daný okamžik objeví. Řekla jsem si, že zkusím štěstí,“ vzpomíná cestovatelka. Ke Krokodýlí zátoce jezdila několik večerů po sobě na kole a vyplatilo se. Sloni přišli. „Pak už jenom stačilo zůstat na místě a dívat se,“ dodala Radka Tkáčiková.

Další fotografie