Reportáže z cest

Africká BUSHMAN „expedice“ do BOTSWANY je před námi

BUSHMAN EXPEDICE BOTSWANA 2016 - 1. část

Plán cesty vznikl již na jaře tohoto roku. Surfovali jsme po internetu, jezdili prstem po mapě a pročetli spoustu článků. Navštívili jsme Cestovatelský festival „kolem světa“, kde jsme si mimo jiné vyslechli i přednášku o cestě po Namibii a Botswaně a potvrdili si tak některá naše zjištění. Výsledkem je cesta přes solné pláně a parky v severní části Botswany, výlet do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády, dále pak delta Okawango a oblast Tsodilo Hills a nakonec poušť Kalahari. Na to vše máme 18 dní.

Cestovat budeme 2ma terénními auty 4x4 se střešními stany, která si, po loňské výborné zkušenosti, půjčujeme opět v Johannesburgu.

Protože v Botswaně je potřeba mít nocleh zajištěný ještě před vstupem do parků a počet kempovacích míst je dost omezen, museli jsme i toto dopředu zajistit. Na stole vedle pasů, map, itineráře, voucherů a cestovního deníku leží také jednotné oblečení, kterým nás v rámci spolupráce vybavila společnost BUSHMAN a na které jsme nechali vyšít logo expedice a českou vlajkou.

A nakonec ještě něco o nás:

Naše skupina čítá 6 lidí: (ne)jmenovaný šéf výpravy Robík, zásobovací a výstrojní „důstojník“ Petr, plánovač a fotograf Radka alias Heduš, kameraman Kamil a Radka a Denisa, jejichž role se určitě ukáží v průběhu cesty.

Sledujte naši cestu na stránkách bushman.cz

Bushman Botswana