Poznejte nás

Nejlepší výčepní světa oblékli Bushman

Mistrem světa v čepování plzeňského piva se na začátku října stal František Šťástka. Čech, který už nějaký čas čepuje pivo na Manhattanu v americkém New Yorku. O titul nejlepšího výčepního se popasoval s barmany a výčepními z celého světa. Hrdým partnerem akce byl i Bushman. Všichni závodníci totiž soutěžní úkoly i celé klání výčepních absolvovali v pohodlném oblečení značky Bushman.

„Oblečení Bushman se všem účastníkům velmi líbilo, moc si jej chválili a s radostí rozvezli do svých zemí. Děkujeme za skvělou spolupráci na akci Finále International Master Bartender 2013,“ vzkázali pořadatelé soutěže výčepních.

Osmý ročník prestižní soutěže Pilsner Urquell Bartender prověřil nejen umění čepování piva, ale i znalosti účastníků. Všichni finalisté museli prokázat znalosti z historie ležáku Pilsner Urquell, jeho výroby a péče a především plzeňské pivo řádně prezentovat.

Nejlépe to dovedl už zmíněný František Šťástka, výčepní z newyorské restaurace Hospoda.

„Věřím, že vítězství před zraky tolika příznivců našeho piva přímo na pivovarském nádvoří v den výročí první várky se Františku Šťástkovi vrylo do srdce a bude jeho slávu nadále šířit v zámoří, protože pivo se musí nejen dobře uvařit z těch nejlepších surovin, ale také ošetřovat a servírovat jedině s láskou,“ okomentoval starší obchodní sládek a předseda soutěžní poroty Václav Berka.

Druhé místo vybojoval Giacomo Fogli z Itálie a skvělou třetí příčku obsadil domácí účastník, Tomáš Hrnčíř z Prahy. 

Akci si nenechalo ujít na 40 tisíc návštěvníků, kteří se v době konání akce přišli do pivovaru podívat.

Další fotografie