Poznejte nás

Křovácké obrazy míří do Teplic

V neprobádaných částech naší planety se ještě stále nalézají poklady, o kterých nemá většina lidí ani tušení. BUSHMAN vás zve k prohlídce jedné z nich – alespoň na dálku. Zprávu o jednom takovém pokladu přiváží do Teplic cestovatel Martin Šíl.

Ten procestoval jeden z takových zapomenutých koutů Země, pouštní údolí na severozápadě Namibie - místo, kam bílý člověk přišel až po druhé světové válce a v roce 1965 ho znovu opustil.

Martin Šíl zde nafotil tisíce let staré křovácké skalní rytiny, které brázdí tamní skaliska. Rytin je několik tisíc a mají nejen rituální význam, ale mnohé z nich fungovaly i jako výukové desky nebo jako mapy. Díky zobrazeným zvířatům pak lze usuzovat na to, kudy Křováci při pouti jižním cípem Afriky putovali. Malby jsou zachycené na velkoformátových fotografických tiscích a doplňují je i pravé artefakty Křováků.

V beuronské kapli u teplického gymnázia proběhne vernisáž výstavy 31. července 2014 v šest hodin večer. Připravena je i tematická projekce, která ukáže například damarský zpěv nebo animovaný film na motivy jedné z křováckých legend. Vernisáž doplní přednáška a pozorní návštěvníci budou moci vyhrát ceny od společnosti BUSHMAN.

TWYFELFONTEIN
Výstava velkoplošných fotografií křováckých skalních rytin spojená s projekcí
Vernisáž: 31. 7. 2014 18:00, kaple u gymnázia v Teplicích

 

Bushman výstava