Poznejte nás

Jihlavská zoo poprvé představila africký pavilon a jeho nové obyvatele veřejnosti. Bohatý doprovodný program začal v 10:00 hodin 7. 6. 2013 pro nejmenší v podobě malování na obličej nebo „žirafí“ aktivity nejen pro děti.  Pro návštěvníky jihlavské ZOO připravil BUSHMAN expozici obrazů s názvem „Divočinou s Bushmanem“ od fotografa pana Petra Slavíka. Součástí doprovodného programu byla i řada soutěží pro návštěvníky, kde BUSHMAN poskytl hodnotné ceny pro vítěze.

Samotná akce vyvrcholila slavnostním otevřením afrického pavilonu ve 14:00 hodin, součástí odpoledního doprovodného programu byla i hmyzí show, módní přehlídka šatů z afrických látek nebo vystoupení skupiny IYASA ze Zimbabwe.

Expozice žiraf je druhou dokončenou stavbou projektu Zoo pěti kontinentů. Svým vzhledem evokuje africkou savanu a u pavilonu vyrostly ochozy s vyhlídkami, takže návštěvníci se budou moci dívat žirafám takřka „z očí do očí“. Uvnitř pavilonu bude kromě ustájení žiraf a kopytníků také několik vnitřních expozic pro malé africké savce (více v příloze Zvířata)

Další fotografie