Poznejte nás

Archa světel a stínů – unikátní sto let staré snímky varují před vybíjením afrických zvířat

Vše, co se týká africké přírody a zvěře, nás v Bushmanu skutečně velmi zajímá. Není proto divu, že jsme si nenechali ujít možnost spolupracovat na tak jedinečném projektu, jakým je Archa světel a stínů známého filmaře a cestovatele Jana Svatoše.

Ve svém projektu pracuje Jan Svatoš s unikátními snímky a dokumenty manželů Johnsonových, které již před sto lety varovaly před vybíjením afrických zvířat. Podle Svatoše jsou Martin a Osa Johnsonovi praotci dokumentu a před jejich záběry se tají dech. I proto se rozhodl toto jejich téměř zapomenuté poselství předat dalším generacím.

Projekt Archa světel a stínů má dvě části – první je fotografická putovní výstava, druhou část představuje natočení dokumentárního filmu o Martinovi a Ose Johnsonových.

Celovečerní dokumentární film Archa světel a stínů režiséra Jana Svatoše představí divákům zcela poprvé v novém kontextu dílo a odkaz významných amerických filmařů, spisovatelů a dobrodruhů, manželů Martina a Osy Johnsonových. Autor volně navazuje na svůj trojnásobně oceněný režijní debut Africa obscura (2011) a na projekty, které zrealizoval ve spolupráci s ambasádou USA v Praze. O jeho úspěších informovala média v Evropě i ve Spojených státech.

Fotografická putovní výstava vznikla jako doprovodný program právě k novému dokumentárnímu filmu Archa světel a stínů. V rámci turné se stylovým filmovým stanem se zebřími pruhy mají návštěvníci možnost prohlédnout si snímky manželů Johnsonových, které obdivoval už Charlie Chaplin, Ernest Hemingway nebo britská královská rodina. Kromě jedinečných fotografií na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program – budou moci soutěžit nebo zhlédnout diashow tvůrců filmu, který se bude natáčet na pěti světadílech.

Jsme rádi, že můžeme být při tom!

Chcete-li mít aktuální informace o turné i o filmu, sledujte facebookový profil Jana Svatoše: https://www.facebook.com/svatos.jan?fref=ts