Poznejte nás

DOBRODRUŽSTVÍ NA VŠECHNY ČTYŘI

DOBRODRUŽSTVÍ NA VŠECHNY ČTYŘI

Bavorské lázeňské městečko Bad Kissingen je proslulé nejen tím, že se zde léčil – a přežil neúspěšný atentát – Otto von Bismarck. Letos byl nedaleký bývalý vojenský prostor již po jedenadvacáté místem, kam zamířilo výrazně přes 50 tisíc milovníků a fandů off-roadů, expedic a dobrodružství na čtyřech kolech – samozřejmě všech poháněných. Tuto událost si BUSHMAN tradičně nemohl nechat ujít a opět se zařadil po bok bezmála čtyř stovek vystavovatelů. celý článek »

BUSHMAN UKLÍZÍ ČESKO

BUSHMAN UKLÍZÍ ČESKO

V rámci firemního teambuildingu se dne 5.4.2019 zapojili zaměstnanci firmy Bushman do úklidu okolí Pyšel. celý článek »

Produkty BUSHMAN prověřeny v poušti

Produkty BUSHMAN prověřeny v poušti

Čeští egyptologové, v čele s profesorem Miroslavem Bártou z Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, testují výrobky v extrémním prostředí nedaleko Káhiry. Jen ty nejúspěšnější ocení známkou "Prověřeno v poušti". Vědci mají dobré zkušenosti také s oblečením Bushman. Miroslav Bárta dodává: „Dlouhodobě třeba používáme oděvy značky Bushman, které se nám skvěle osvědčily ve všech podmínkách – extrémním suchu i vlhku při práci v podzemí hrobek, kde bývá přes devadesát procent vlhkosti." celý článek »

EXPEDICE ZA VÝHROU ANEB SOUTĚŽILI JSTE S NÁMI

EXPEDICE ZA VÝHROU ANEB SOUTĚŽILI JSTE S NÁMI

Posláním naší expedice bylo chránit ohrožené účtenky, které končí neprávem v odpadcích. A přitom dokáží být nadmíru užitečné pro Vaši peněženku. celý článek »

Napsali o nás: Z Austrálie do Česka a pak znovu do světa. Taková je cesta Bushmana

Napsali o nás: Z Austrálie do Česka a pak znovu do světa. Taková je cesta Bushmana

Psala se první polovina 90. let, když se Jindřich Melichar rozhodl sbalit a odjet na cestu po světě. K rozhodnutí ho přiměla nespokojenost v práci a řada osobních faktů. Prodal svůj podíl v oděvní firmě zaměřené na rybáře a myslivce a vydal se na cestu po Novém Zélandu, Austrálii, Kanadě a USA. Během cesty se nechával najímat jako brigádník v sadech a na farmách a při práci i toulkách divočinou si všiml, že jsou lidé oblečení do poctivého textilu z bavlny a sám na sobě si vyzkoušel, že je to ta nejlepší možnost. Když už se cítil dostatečně odpočatý a připravený na novou životní etapu, odlétal do rodných Čech s myšlenkou na založení firmy prodávající právě takové oblečení, ke kterému si během svého pobytu ve světě vybudoval víc než pozitivní vztah. Na první začátky firmy Bushman vzpomíná při rozhovoru s redaktorem portálu Podnikatel.cz Jindřich Melichar. Celý rozhovor na stránkách Podnikatel.cz celý článek »

PŘENESLI JSME ATMOSFÉRU A TRADICE NOVÉHO ZÉLANDU NA STŘEDOČESKOU FARMU

PŘENESLI JSME ATMOSFÉRU A TRADICE NOVÉHO ZÉLANDU NA STŘEDOČESKOU FARMU

Víkend ve znamení Nového Zélandu je za námi. Návštěvníci farmy Bláto v sobotu zažili neopakovatelnou atmosféru.  Hlavní program v chladném a příjemném prostředí slaměného divadla naplnilo poutavé vyprávění Jaroslava Duška a Vlaďky Kennett, honorární konzulky ČR na Novém Zélandu. O tomto úchvatném souostroví se dá povídat téměř do nekonečna. I když vám vlastní cesta dá mnohem více, i tak bylo povídání poučné a v podání přednášejících veselé. Náladu, nejen díky skvělé akustice prostředí, podtrhla novozélandská instrumentální hudba. celý článek »

Archa světel a stínů – unikátní sto let staré snímky varují před vybíjením afrických zvířat

Archa světel a stínů – unikátní sto let staré snímky varují před vybíjením afrických zvířat

Vše, co se týká africké přírody a zvěře, nás v Bushmanu skutečně velmi zajímá. Není proto divu, že jsme si nenechali ujít možnost spolupracovat na tak jedinečném projektu, jakým je Archa světel a stínů známého filmaře a cestovatele Jana Svatoše. celý článek »

Bushman oblékl reprezentanty 35. mistrovství světa v muškaření – Jajce, Bosna a Hercegovina

Bushman oblékl reprezentanty 35. mistrovství světa v muškaření – Jajce, Bosna a Hercegovina

K rybaření kvalitní a stylové oblečení od Bushmana zkrátka patří a mistrovství světa si o něj přímo říká. Proto jsme se rozhodli podpořit český tým a vybavit jej tak, aby se všichni mohli soustředit na muškaření a ne na to, že někoho někde něco tlačí nebo mu to není pohodlné. celý článek »

Běželo se pro gorily! BUSHMAN byl u toho.

Praha, 20.6.2015 Sobotní odpoledne zavládl na Hradčanském náměstí ruch. Konal se další, již šestý, ročník dobročinné akce "Běh pro gorily" , jejímž partnerem byl BUSHMAN. celý článek »

S nejnovější diashow doprovodí Leoše Šimánka BUSHMAN

S nejnovější diashow doprovodí Leoše Šimánka BUSHMAN

Už v pátek startuje v Semilech nová diashow cestovatele Leoše Šimánka Aljaška – pobřeží Pacifiku a BUSHMAN bude u toho. Každý návštěvník, který na vystoupení přijde, navíc získá slevu deset procent na nákup v našich prodejnách. Cestovatel během podzimu navštíví celkem 34 míst v České republice. Součástí povídání o plavbě podél pobřeží Aljašky na nafukovacích člunech je už tradiční velkoformátová panoramatická diashow. Podzimní turné startuje 3. října v Semilech a končí 30. listopadu v Praze. celý článek »

Nejlepší dřevorubci X. Festivalu dřeva získají ceny BUSHMAN

Nejlepší dřevorubci X. Festivalu dřeva získají ceny BUSHMAN

Už desátý ročník Festivalu dřeva se koná v sobotu na Slezskoostravském hradě v Ostravě. Jde o největší dřevorubeckou show na severní Moravě a BUSHMAN bude samozřejmě u toho – nejlepší dřevorubci si odnesou ceny značky BUSHMAN a na místě bude i stánek. Festivalu se zúčastní nejlepší čeští dřevorubci, takže se bude na co dívat, připraven je i atraktivní doprovodný program. celý článek »

Besedu o Novém Zélandu si nenechalo ujít přes šedesát lidí

Besedu o Novém Zélandu si nenechalo ujít přes šedesát lidí

Zcela zaplněný salonek Klubu cestovatelů sledoval v úterý večer vyprávění o expedici na Nový Zéland, která proběhne v únoru příštího roku. Sedělo se, kde se dalo a lidé si na něco málo přes hodinu trvající besedě mohli představit, kam všude se na Novém Zélandu podívají. A půjde o velmi atraktivní místa, navíc taková, kam se běžní turisté nemají šanci dostat. Expedici totiž s BUSHMAN spolupořádá majitelka CK TRUE TRAVEL Vlaďka Kennet, která na Zélandu deset let žije a celou výpravu pojala v jiném duchu, než jak probíhají standardní zájezdy. celý článek »

Křovácké obrazy míří do Teplic

Křovácké obrazy míří do Teplic

V neprobádaných částech naší planety se ještě stále nalézají poklady, o kterých nemá většina lidí ani tušení. BUSHMAN vás zve k prohlídce jedné z nich – alespoň na dálku. Zprávu o jednom takovém pokladu přiváží do Teplic cestovatel Martin Šíl. celý článek »

BUSHMAN se dotkne Afriky v královédvorské ZOO

Další ročník festivalu Doteky Afriky zaměřený na černý kontinent se o víkendu koná poprvé v královédvorské zoologické zahradě a BUSHMAN bude u toho i se svou „zebrou“- Landroverem Defender. Strhující hudební vystoupení, exotická jídla, dobrodružná vyprávění cestovatelů. Festival startuje v ZOO v sobotu v deset hodin a program bude nabitý až do nedělního večera. celý článek »

BUSHMAN pořádá setkání o expedici na Nový Zéland

BUSHMAN pořádá setkání o expedici na Nový Zéland

Lákalo by vás vydat se na Nový Zéland? Prozkoumat místa, kam se jinak nemáte šanci dostat? S BUSHMANEM můžete! V pražském Klubu cestovatelů se 12. sprna dozvíte vše o expedici, ale i o této ostrovní zemi. O rozeklaných štítech tamních horských masivů v kontrastu s písečnými dunami, ale i o životě na Novém Zélandu bude vyprávět Vlaďka Kennet, která u protinožců žije už deset let. Setkání s názvem BUSHMAN expedice AOTEAROA – K přírodě nejblíž začíná v 18.30 a vstupné je zdarma. celý článek »

BUSHMAN zamíří na Jeep Parade do Jizbice pod Blaníkem

BUSHMAN zamíří na Jeep Parade do Jizbice pod Blaníkem

Po roční pauze se do rekreačního střediska Jizbice pod Blaníkem opět sjedou majitelé vozů JEEP i fanoušci adrenalinové offroadové zábavy. A to znamená, že na místě nebude chybět ani BUSHMAN se zebrou Landrover. Akce JEEP PARADE se koná poslední srpnový víkend od 29. do 31. srpna a kromě nejrůznějších soutěží se příchozí mohou těšit na spanilou jízdu a vystoupí i několik kapel.  celý článek »

Pozvánka na výstavu: Petr Slavík – Divočinou s BUSHMANEM

Pozvánka na výstavu: Petr Slavík – Divočinou s BUSHMANEM

Fotograf divoké přírody a také tvář BUSHMANU, to je Petr Slavík. V pražském Klubu cestovatelů zahájila jeho výstava velkoformátových fotografií, které zachycují obyvatele zvířecí říše z oblastí od vrcholků Simienu, přes zalesněné vulkány Virungy, vody delty Okavanga, až k břehům řeky Limpopo. Výstava DIVOČINOU S BUSHMANEM návštěvníky zavede také za vlky do lesů Minnesoty nebo za opicemi s krvácejícím srdcem do hor Etiopie. Výstava bude k vidění až do konce července. celý článek »

Trialovou trať na Landrover cupu si projela i zebra BUSHMAN

Trialovou trať na Landrover cupu si projela i zebra BUSHMAN

Kdo si 14. června našel cestu na přeštickou střelnici, odjížděl bohatší o skvělé zážitky spojené se střelbou z krátkých i dlouhých kulových zbraní, ale hlavně z jízdy na tamních offroadových tratích. Jednu z nich si projela i naše zebra – Landrover Defender a byl to parádní zážitek. Pokud se nestane nic zvláštního, BUSHMAN dorazí i na další ročník téhle akce. celý článek »

BUSHMAN navštívil největší evropský offroadový veletrh

BUSHMAN navštívil největší evropský offroadový veletrh

Největší evropská offroadová výstava Abenteuer&Allrad se uskutečnila o víkendu v německém lázeňském městečku Bad Kissingen. Akci navštívily desetitisíce lidí, dorazilo 250 vystavovatelů z celého světa. A jedním z nich byl samozřejmě i BUSHMAN. Zájem o naše outdoorové oblečení byl obrovský a mnoho návštěvníků veletrhu si domů něco od BUSHMANu odváží. celý článek »

Červený Hrádek patřil cestovatelům

Červený Hrádek patřil cestovatelům

Akce plná příběhů z expedic, cizokrajného jídla i hudby a příjemné atmosféry, to byl Cestovatelský den neboli Cest Fest, který se uskutečnil v sobotu 14. června na zámku Červený Hrádek v Jirkově. Besedovali cestovatelé Dan Přibáň, Martin Šíl nebo Přemysl Rabas, zahrálo Švihadlo či americká zpěvačka Shanya Steele a kdo měl hlad, mohl ochutnat nějakou tu africkou, nebo jihoamerickou specialitu. celý článek »

1 2 > >>