Inspirujte se

Bushman a bumerang patří k Austrálii

Bushman a bumerang patří zkrátka k Austrálii. Australský význam slova „bushman“ označuje svobodomyslného člověka, samotáře, který žije v buši, pohybuje se v náročných podmínkách a musí vynaložit velké úsilí, aby vůbec přežil. Původní obyvatelé Austrálie používali bumerang k obraně a lovu, dnes jej máme jako sportovní nástroj nebo pro zábavu.

bumerang

Nejstarší důkazy o existenci australských bumerangů pochází z jihu Austrálie a odhadují, že jsou více než 10 000 let staré. Pomocí loveckých bumerangů si původní obyvatelé dokázali zajistit obživu na celé týdny. Mírně zahnutá dřeva dokázala přerazit nohy zvěře či zabít ptáky. Ale nejen k lovu se tento jednoduchý dřevěný nástroj dal využít. Lovci ho používali ke kopání jam při hledání vody, vyhrabávání kořenů, porcování potravy, čištění ohnišť nebo jako hudební nástroj. Při zpěvu bumerangem bubnovali o dlaně či kameny, a když jej zarazili do země, docílili i jiné barvy zvuku.

Pod slovem bumerang si většina z nás vybaví zahnuté dřevo, které by se po hodu mělo obloukem vrátit zpět k jeho držiteli. Vracející se bumerangy jsou však jen jedním z mnoha typů. Dnešní doba nabízí široké spektrum nejrůznějších tvarů i barev.

„Life´s like a boomerang, everything you throw up comes back to you.“

K bumerangu potřebujete mít i správné tričko, nebo jinak řečeno, ke správnému tričku musíte mít vlastní bumerang. U Bushmana naleznete obojí. Součástí trička Bushman Bumerang je ramínko ve tvaru bumerangu, které lze po odepnutí háku i jako plně funkční bumerang používat.Tričku dominuje originální tematický potisk. Pro Bushman typická kvalitní bavlna vždy dobře odvádí pot, je prodyšná, antialergická a v neposlední řadě příjemná na nošení.

  bumerang_2


 • 100% bavlna
 • Prodyšný materiál
 • Součástí trička je bumerang
 • Tvarová stálost a měkčí omak
 • Enzymaticky opráno
 • Krátký rukáv
 • Přírodní vlákno
 • Malý potisk loga na levém rukávu
 • Praporek v bočním švu
Tričko Bushman Bumerang naleznete na e-shopu nebo ve značkových prodejnách Bushman.

 

Jednoduchý návod jak správně chytat a házet bumerang Bushman:

Jak správně držet bumerang?

 

Uchopte ho mezi palec a ukazováček zdobenou stranou směrem k Vám, tak aby zároveň rameno směřovalo dopředu. Sklon od svislice by měl být cca 20 stupňů, protože příliš nakloněný bumerang vystoupá kolmo do výšky, s velkým zrychlením se zřítí a může se zlomit. Při menším úhlu naklonění letí níž a přistane více vpředu.

bumerang_3 

Jak správně zamířit a hodit: 

Pro bezpečné házení bumerangu najděte dostatečný prostor v okruhu cca 70 m od bodu hodu. Nikdy ho neházejte nakloněný do vodorovné polohy. Je třeba docílit vhodného úhlu. Důležité je také určit směr větru a stát proti němu.

 

Pootočíte se o 45-90 stupňů doprava a míříte přímo před sebe, jen mírně nahoru (cca 10 stupňů). Zaměříte se na odpovídající bod v dálce.

bumerang_4

Ze všeho nejdůležitější je rotace.

Bumerang držte vždy mezi prsty velmi pevně, aby Vám neproklouzl. Při nápřahu zalomte zápěstí co nejvíce dozadu a při odhodu švihněte. Hoďte tak, že při vypuštění dostane rychlost a současně i rotaci rychlým ohnutím zápěstí. Takto dosáhnete vracejícího se letu.

bumerang_5 

Pokud je bumerang hozen správně, letí v obloukové křivce. Dráha doletu je závislá na síle hodu a větrných podmínkách. Přistává-li bumerang vlevo nebo vpravo od Vás, stačí změnit úhel hodu vůči větru.

 bumerang_6

Jak chytit bumerang

Chycení provedete „tlesknutím“ oběma rukama, pod úrovní ramen, nikdy před obličejem. Bumerang, který letí střemhlav dolů nebo se pohybuje příliš rychle, raději nechytejte. Po správně provedeném hodu bumerang v závěru zpomaluje a chová se předvídatelně.

 

Bezpečnostní pravidla:

 • Bumerang používejte zodpovědně a rozumně a dbejte na bezpečnost přítomných osob, zvířat, věcí a okolí.

 • Pokud s bumerangy začínáte, házejte jen ve vánku, nepříliš velkou silou.

 • Pokud bumerang obsahuje hák na zavěšení, před hodem jej odstraňte.

 • Házejte vždy v dostatečně volném prostoru, za dobrého počasí a za světla.

 • Bumerang neházejte vodorovně a vždy ho sledujte nepřetržitě po celou dobu jeho letu. Bumerang nechytejte v úrovni očí a při velké rychlosti.

 • Tento bumerang je určen pro praváky. Není určen dětem do 15 let.

 • Dodržujte bezpečnostní pravidla! Za správné použití bumerangu zodpovídá vždy uživatel.

 

Tričko Bushman Bumerang naleznete na e-shopu nebo ve značkových prodejnách Bushman.