Inspirujte se

BEAVER A GRIDLEY PROTI HMYZU

Konec poštípanému tělu i nepříjemně zapáchajícím repelentům! BUSHMAN přichází s novinkou, speciálním antihmyzím oblečením. Košile a kalhoty uchrání před útoky bodavých komárů, před klíšťaty, muchničkami, štěnicemi a dalším dotěrným hmyzem. Oděv mohou bez obav nosit i alergici, materiál je dermatologicky testovaný. Kalhoty Gridley a košile Beaver jsou vyrobené z pevného plátna a opatřené speciální antikomáří a antiseptickou úpravou. Cargo kalhoty mají navíc zesílené švy a řadu praktických kapes. Pohodlností a prodyšností se vyznačuje i speciální antihmyzí expediční košile Bushman ušitá z hustého kepru. Výhodou je nastavitelná délka rukávu, který zajistí proti sjíždění páskou umístěnou na vnitřní straně rukávu. Využije i řadu praktických kapes.  

„Díky silné látce a napuštění jsem skrze oblečení nezaznamenal žádné štípance, mimo velkých pralesních mravenců, ale ty snad zastaví jen rozmáčknutí. Takže jako oblečení do těžkého terénu, pro cestování expedičním způsobem, bych si oba výrobky vzal znovu sebou," doporučuje Petr Slavík, fotograf divoké přírody.

V případě komárů účinná látka způsobí to, že je narušen proces lokalizace oběti a samička neví, koho bodnout. Právě ona totiž saje krev, hmyzoodpudivá substance naruší její smysly a samička oběť nevidí, necítí, a proto není schopna zaútočit. Funkce této ochrany byla testována i u komárů přenášejících žlutou zimnici a malárii. 


Hmyzoodpudivá úprava textilu je vysoce odolná proti praní a chemickému čištění. Splňuje normu Öko-Tex Standard 100 a je testována laboratořemi Swiss Tropical Institute. Využití oděvů s touto úpravou je takřka při všech činnostech člověka v terénu a volné přírodě. 

„Kalhoty z látky, která pevností připomíná pracovní oděv, perfektně snášely pohyb v hustém porostu bez poškození, překvapivě rychle schly (několikrát za den byly totálně promočené) a co je pro pohyb v přírodě poměrně důležité, nemají široké nohavice, takže usnadňují pohyb v terénu.“ dodává Petr Slavík. 

Antimikrobiální úprava SANITIZED® Silver je špičková antimikrobiální úprava od švýcarské společnosti SANITIZED AG. Pracuje na bázi iontů stříbra a neobsahuje potenciálně problematické nanostříbro. Je stálá, zdravotně nezávadná a vysoce účinná. Spolehlivě účinkuje proti širokému spektru mikroorganismů. Stříbro současně působí i jako deodorant. Nedovolí bakteriím růst, tím je zabráněno vývinu zápachu potu, oblečení může být nošeno častěji, ale nemusí se tak často prát. Tato skutečnost pomáhá šetřit čas, vodu, a materiál je i přesto chráněn. Oblečení stačí prát při 30 °C, což výrazně šetří energii a současně chrání i životní prostředí.

Bezpečnost produktů a registrace:

  • Šetrný k lidské pokožce (OECD 406, Opakovaný Insult Patch Test RIPT)
  • Splňuje normu Öko-Tex Standard 100
  • Bezpečný dle Allergy UK
  • Registrován dle EPA
  • Technologie akceptována dle Bluesign
  • BPD registrace (Produkt Biocide Directive v EU)
  • Biodegradabiální (OECD 301A)
  • SANITIZED byl oceněn certifikátem „Responsible Care“

Najdete na značkových prodejnách BUSHMAN nebo na e-shopu

Další fotografie