Bushman rady a tipy pro cestování po světě

Rozeklané štíty horských masivů, nekonečná zeleň pabukových hvozdů, přízračně tyrkysová jezera tajících ledovců - v kontrastu s písečnými dunami, stromovými kapradinami, endemickými druhy ptáků a měsícem co dochází na opačnou stranu než u nás.

Expedice AOTEAROA 2017-18 - za záchranou ptáka Kiwi...

Během zcela unikátní EXPEDICE AOTEAROA (jak Novému Zélandu říkají její původní obyvatelé Maoři) exkluzivně pouze pro členy BUSHMAN CLUBu - se dostanete na místa, kam se skutečně jinak nemáte šanci dostat, s českými průvodci, kterým je Nový Zéland již více než 13 let domovem, koníčkem a vášní.

Budete se moci zúčastnit pokládání pastí a kontroly stanovišť v boji proti místním predátory, do detailu se dozvíte se o systému ochrany životního prostředí na Novém Zélandu a o stavu místního citlivého ekosystému. Pojeďte s námi nejen poznat tuto nádhernou zemi, ale také pomoci a přispět tak k záchraně unikátních endemických ptačích druhů - včetně ikony NZ, ptáka Kiwi.

Nový Zéland


 

Itinerář je sestaven s maximální péčí tak, aby cestovatel viděl také neotřelá, silná a co nejméně komerční místa a z Nového Zélandu si odvezl unikátní zážitek ze spojení s přírodou, mohl si sám vyzkoušet a podílet se na některých aktivitách v rámci ochrany přírody a běžného života v této zemi.

Nový Zéland

 Co nás na společné cestě čeká:

AUCKLAND

1 - 2. den - Přílet do Auckland

v dopoledních hodinách. Odbavení, setkání s průvodcem. Místo města rovnou vyrazíme za nádhernými plážemi poloostrova Coromandel do Whitianga. Vlny Pacifi ku, vinice, makadamiový sad a možnost plavby mořskými kajaky.

Rotorua

3 - 4. den

Centrum maorské kultury a lázeňství - Rotorua. Večer ve společnosti původních obyvatel NZ - Maorů, večeře v tradičním stylu Hangi, domorodá kultura a zvyky. Ojedinělá možnost zažít Maory v jejich tradičním prostředí. Zajímavé body města a okolí, možnost návštěvy maorského skanzenu nebo výlet terénním vozem do kráteru sopky. Večer možnost koupele nebo příjemné masáže v Polynesian Spa.

Taupo, Turangi, NP Tongariro

5 - 6. den

Návštěva proslulých geotermálních polí Wai-O-Tapu, pokračování k největšímu jezeru Nového Zélandu - Taupo. Cestou zastávka v přírodních teplých pramenech (naše tajné místo). Druhý den nejhezčí jednodenní horský přechod mezi sopkami NP Tongariro - Tongariro Alpine Crossing. Pro ty co by nechtěli absolvovat možnost raftingu po řece Tongariro, muškaření, nebo kratší trek, případně vyhlídkový let nad vulkány malým letadlem.

Wellington a Jižní ostrov

7. den - Přejezd do Wellington, přelet na Jižní ostrov

Dopolední přejezd do hlavního města Nového Zélandu - Wellington. Krátká prohlídka centra, dle času návštěva Národního muzea NZ Te Papa. Podvečerní odlet na daleký jih Jižního ostrova - města Invercargill v provincii Southland.

Stewart Island/Rakiura

8 - 9. den

Ranní plavba malým trajektem na Stewart Island (Rakiura). Vycházka po prvním úseku proslulého Rakiura Track podél drsných pláží a pobřežním pralesem ostrova. K večeři je nutné ochutnat některou z místních specialit dle aktuální dostupnosti - losos, ústřice nebo modrá treska přímo od rybářů v Oban. Možnost plavby s pozorováním endemických druhů albatrosů a buřňáků z bezprostřední blízkosti, nebo noční plavba za pozorováním ptáka Kiwi přímo v jeho přirozeném prostředí.

NP Fiordland

10 - 12. den

Ranním trajektem zpět do Invercargill, k nejhlubšímu jezeru Nového Zélandu - Lake Hauroko.

Jízda přes jezero a po řece až k ústí do Tasmanova moře. Po dojezdu originální BBQ v místním stylu,

v naprosté divočině. Ranní účast na pokládání pastí s místním trapperem. Dojezd k dalšímu z nádherných jezer NZ – Manapouri a nocleh v městečku Te Anau, bráně do NP Fiordland. Celodenní výlet do světoznámého fjordu Milford Sound s plavbou lodí.

Queenstown a Glenorchy - NP Mt Aspiring

13 - 15. den

Mekka NZ turismu - malebné město Queenstown. Možnost výletu do Skippers Canyon, místa kam se po vlastní ose není snadné dostat. Unikátní cesta kaňonem, jetboating po stopách místních zlatokopů.

Glenorchy - jedno z nejhezčích míst na Novém Zélandu – brána do NP Mt Aspiring a výchozí bod mnoha populárních horských túr. Výšlap po jednom z místních treků s nádhernými výhledy na Lake Wakatipu. Večerní grilovačka a beseda s rangerem místní Správy NP Mt Aspiring (Department of Conservation) o problematice boje s predátory a ochraně endemického ptactva (s překladem).

Mt Cook NP

16 - 17. den

Přejezd přes Queenstown do ovocnářské výspy regionu Central Otago - Cromwell. Cestou zastávka

u proslulého mostu Kawarau Suspenison Bridge, ze kterého se skáče pověstný Bungee Jump a na vinici v údolí Gibbston Valley. Přejezd přes průsmyk Lindis Pass k nejvyšší hoře Nového Zélandu - třítisícovce Mt Cook. Záludné a horolezci respektované Jižní Alpy, Mackenzie Country a přízračně

tyrkysové jezero Lake Pukaki. Nocleh Mt Cook Village. Vycházky a různě dlouhé treky - skvělá příležitost seznámit se s alpskou vegetací, nádherné horské scenérie pro fotografy, možnost letu vrtulníkem kolem Mt Cook, nebo plavba člunem s průvodcem po jezeře ledovce Tasman Glacier.

Christchurch

18. den - Přejezd do Christchurch, odlet do ČR


 


Nový Zéland

Datum odletu z Prahy: 1. 12. 2017
Přílet do Auckland, Severní ostrov 3. 12.2017
Odlet z Christchurch, Jižní ostrov 20.12.2017
Datum příletu do Prahy: 21. 12. 2017
Pobytových dní: 18 dní / 17 nocí čistého pobytu na NZ
Max 14 osob ve skupině

Celková cena bez letenky: CZK 95 000 Kc/os

Cena zahrnuje:
• Špičkového ČJ průvodce trvale žijícího na NZ
• Dopravu - kvalitní minibus (velikost dle obsazení, počtu klientů), vnitrostátní přelet Wellington - Invercargill, zpáteční trajekt nebo
přelet malým letadlem na Stewart Island a vodní taxi tamtéž
• Ubytování na dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový za příplatek) v kvalitních, osvědčených, kompletně vybavených
motelových apartmánech bez snídaně, popřípadě v hotelech s kontinentální snídaní v ceně

Aktivity již součástí programu (v ceně):
• Maorský večer v Rotorua včetně tradiční večeře a ukázky bojových tanců
• Návštěva geotermálních polí Wai-O-Tapu
• Jízda jetboatem po řece Wairaurahiri River
• Scénická plavba po světoznámém fjordu Milford Sound v NP Fiordland (UNESCO)

Cena nezahrnuje:
• Letenku – cena cca 40 000 Kč ve třídě economy, kolem 100 000 Kč v business – bude upřesněno zda s Korean Air nebo Emirates
• Fakultativní aktivity – možnost výběru dle zájmu, potřeba závazně vybrat předem
• Stravování kromě výše uvedeného
• Pojištění (cestovní, léčebné výlohy, storno) – doporučujeme sjednat!
Pořadatel: CK TrueTravel Ltd Nový Zéland

http://www.truetravel.cz/

Dotazy a přihlášky prosím směrujte na e-mail: jana@truetravel.cz
Kontaktní osoba: Ing. Jana Pacáková, tel.: +420 602 306 443

Pokud byste měli zájem navštívit Nový Zéland s námi, ale nelíbil by se Vám tento konkrétní itinerář, neváhejte nám napsat Vaše přání. club@bushman.cz

Nový Zéland

Nový Zéland

Nový Zéland

Nový Zéland